Mimo, że niewielu mężczyzn jest w stanie to przyznać, zaburzenia erekcji nie są taki rzadkim problemem, jak mogłoby się wydawać. Czym jest spowodowany taki stan rzeczy i jak sobie z nim radzić?

Problemy z erekcją to nie wstyd

Do erekcji dochodzi, kiedy zostaje pobudzony ośrodek erekcji w rdzeniu kręgowym, wtedy rozszerzają się tętnice, wypełniają się krwią ciała jamiste prącia. W przypadku zaburzeń wzwodu nie można osiągnąć erekcji lub jej utrzymać, przez co nie jest możliwe odbycie stosunku seksualnego. Jeżeli taka sytuacja zdarza się mężczyźnie raz na jakiś czas, nie ma powodu do paniki, niemniej jednak gdy sytuacje się powtarzają regularnie, wówczas warto zasięgnąć porady lekarza.

Czym mogą być spowodowane zaburzenia erekcji?

Niekiedy problem jest prozaiczny, bo wiąże się na przykład z przemęczeniem organizmu. Ciągły stres, brak wystarczającej ilości snu, zmęczenie, to może powodować, że mężczyzna nie będzie sprawny w łóżku. Niestety w dzisiejszych czasach żyjemy szybko i nie zawsze mamy czas o siebie zadbać, a to ważne. Oczywiście nie zawsze sprawa jest taka prosta do rozwiązania. Niekiedy zaburzenia erekcji są spowodowane chorobami układu sercowo-naczyniowego takimi jak miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze. W tym wypadku konieczne jest odpowiednie leczenie, warto uważać także ze środkami na potencję, szczególnie jak przyjmuje się inne leki. Nie pomaga także siedzący tryb życia oraz nałogi takie jak palenie papierosów czy naużywanie alkoholu. Tylko prowadząc zdrowy tryb życia można sobie pomóc i cieszyć się z udanego życia seksualnego.