Obecnie na rynku nie brakuje tabletek wspomagających potencję. Dostępne są różnego rodzaju środki, część z nich można kupić na receptę, inne są sprzedawane bez recepty. Jakie kupić? Czy takie tabletki są bezpieczne dla zdrowia? Są jakieś przeciwwskazania do ich stosowania?

Dla kogo tabletki na potencję?

Teoretycznie tabletki na potencję mogą być stosowane przez mężczyzn w każdym wieku, jednak nie oznacza to, że za każdym razem będą skuteczne. Przed decyzją o wspomaganiu się tabletkami na potencję, warto dobrze przemyśleć sprawę i poznać źródło problemu. Przyczyny niemożności osiągnięcia lub utrzymania erekcji mogą być różne, tabletki będą pomocne w przypadku, gdy jest to problem natury fizycznej, a nie psychicznej. W przypadku mężczyzn w starszym wieku zaburzenia erekcji mogą być wywołane przez przerost gruczołu krokowego, nadciśnieniem lub chorobą wieńcową. Gdy problem dotyczy mężczyzn w młodym wieku, zazwyczaj jest to spowodowane urazami,  przyjmowaniem sterydów, przewlekłym zmęczeniem czy korzystaniem z różnego rodzaju używek typu papierosy lub alkohol.

Czy tabletki na potencję są bezpieczne?

Tabletki na potencję, które można kupić bez recepty to zwykłe suplementy diety, tak więc mają w składzie zioła. To, dlatego nie należy się ich obawiać. Oczywiście takie środki najlepiej brać ze sprawdzonych źródeł na przykład można je kupić w aptekach stacjonarnych lub internetowych. Należy natomiast wystrzegać się korzystania z aukcji internetowych, gdzie można niejednokrotnie napotkać tabletki wątpliwej jakości o nieznanych składach, które mogą okazać się nie tylko nieskutecznie, ale także niebezpieczne dla naszego zdrowia.