Wybór tabletek na potencję nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać ze względu na to, że obecnie na rynku jest mnóstwo tego typu środków. Jakie tabletki wybrać, żeby cieszyć się z udanego życia seksualnego? Czy są bezpieczne?

Kiedy tabletki na potencję będą skuteczne?

Skuteczność tabletek na potencję może być różna w zależności od tego, jakiej natury mamy problem. Zazwyczaj problemy z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji zwiążą się po prostu z dużym przemęczeniem. Wówczas wystarczy się wyspać, zadbać o siebie, zmienić dietą na zdrowszą oraz odstawić używki. Oczywiście można wspomagać się środkami na potencję, przy czym warto na początku zlokalizować źródło problemu. Środki na potencję dostępne bez recepty to preparaty ziołowe. Zazwyczaj zawierają one bardzo dużo składników, przy czym nie wszystkie będą godne uwagi. Poniżej przedstawiamy składniki, które mają najlepsze działanie. 

Żeń – szeń – dodaje sił witalnych, pozytywnie wpływa na popęd i funkcje seksualne.

Miłorząb japoński (Gingko biloba) – zmniejsza agregację płytek, dzięki temu poprawia dopływ krwi do prącia. Warto uważać z tym składnikiem, jeśli stosuje się leki przeciwzakrzepowe.

Johimbina – alkaloid otrzymywany ze sproszkowanej kory Johimby lekarskiej, drzewa występującego w Afryce. Ten składnik jest stosowany do leczenia problemów z erekcją mających podłoże psychologiczne. Ma działanie bardzo podobne do kofeiny albo efedryny. Warto wiedzieć, że może powodować efekty uboczne takie jak zaburzenia rytmu serca czy uderzenia gorąca, dlatego nie jest polecany osobom, które borykają się z chorobami serca.

Dehydroepiandrosteron (DHEA) – to hormon sterydowy wytwarzany w korze nadnerczy, przekształcany do testosteronu. Pozytywnie wpływa na funkcje seksualne u mężczyzn, który mają problem z ilościa testosteronu w organizmie.