Problemy z erekcją mogą dotknąć każdego mężczyznę bez wyjątku. Oczywiście zaburzenia erekcji nie oznaczają impotencji i nie warto mylić ze sobą tych dwóch pojęć. Czemu czasami mężczyzna nie jest w stanie odbyć satysfakcjonującego stosunku płciowego w kobietą? Jak temu zapobiec?

Zdrowa dieta
Dieta wpływa na każdy aspekt naszego życia, nie tylko sprawia, że jesteśmy zdrowi, silni, mamy dużo energii oraz możemy pochwalić się szczupłą sylwetką. To, co jemy wpływa również na to, jak układa się nam w sypialni. Jedzące zdrowe, nieprzetworzone posiłki, pełne witamin, kwasów Omega D-3, produktów wspomagających krążenie, mamy większe szanse na zadowolenie swojej partnerki. Decydując się na zmianę nawyków żywieniowych na zdrowsze powinniśmy także pomyśleć o rezygnacji z używek typu alkohol, narkotyki czy papierosy.

Aktywność fizyczna
Nie można zapominać także o aktywności fizycznej,  która musi być wykonywana regularnie. Tylko sport uprawiany regularnie będzie pozytywnie wpływał na naszego zdrowie oraz samopoczucie, a także życie intymne. Jeśli będziemy żyć zdrowo, wówczas nasz organizm będzie lepiej odżywiony, a my będziemy w lepszej kondycji. To z pewnością będzie miało wpływ na naszą sprawność w łóżku.  Nie zapominajmy także o odpowiedniej ilości snu, zmęczenie może odebrać radość z seksu, co więcej w niektórych sytuacjach może go całkowicie uniemożliwić.